День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років
"Коли ми пам’ятаємо, ми непереможні!"
Минулого року Верховна Рада України Законом «Про День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» встановила 8 травня як День пам’яті та перемоги – єдину дату, коли Україна відзначає перемогу над нацизмом та вшановує пам ʼять загиблих у Другій світовій війні.
Гасло європейської моделі пам’яті – «Ніколи знову». Йдеться передусім про пам'ять і вшанування, а не святкові паради, адже війна — це не лише танки, гармати і видовищні бої. Війна — це людські страждання й жертви: це не лише солдати, а й військовополонені, остарбайтери, підпільники, діти війни, цивільні, які постраждали від окупації і бойових дій, що прокотилися через міста і села.
На жаль, росія пропагує «можемо повторити», тому й маємо ми, українці, тисячі загиблих, зруйновані міста, окуповані території… Наша боротьба триває щоденно від 2014 року, і ми неодмінно переможемо, бо захищаємо рідну землю, боронимо своє право вільно обирати майбутнє. Для нас це війна за свободу, цивілізованість, демократію та європейські цінності проти імперських амбіцій підступного агресивного сусіда-злочинця. Міць наших Збройних сил є запорукою існування держави та збереження прав людини.
Найважливішим підсумком війни має бути не культ перемоги, а вміння цінувати мир, категорично і безкомпромісно захищати його всіма розумними засобами. Наша пам’ять є запобіжником від того, щоб подібні лиха ніколи не повторювалися. Саме тому ми обираємо європейську відповідальну модель пам’яті під гаслом “Ніколи знову”.
Червоний мак - символ пам'яті жертв війни.
З нагоди відзначення Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Криничанському ліцеї №2 проведені виховні години під загальною назвою: "Пам’ять єднає покоління", флешмоб малюнків на тему "Ніколи знову!", вікторини, тощо. Упродовж тижня працювала книжкова виставка: "Тої слави повік не забудем".
При проведені виховних годин були використані матеріали Інституту національної пам’яті України.