Новини
15 листопада у Криничанському ліцеї №2 проведені виховні заходи до Міжнародного дня толерантності, запровадженого у зв’язку із ухваленням ЮНЕСКО у 1995 році Декларації принципів терпимості, в основу якої закладено положення, проголошені в Загальній декларації прав людини.
Бесіди, перегляд тематичних відеофільмів та презентацій, вікторини, квести, тренінги допомогли учням визначити, що толерантність – це повага до людської індивідуальності, визнання основоположних прав і свобод людини та громадянина, прийняття та правильне розуміння різноманіття культур та форм самовираження. Принципи рівності та недискримінації закріплені в міжнародному та національному законодавстві, згідно з якими всі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах.
Діти мали можливість пройти унікальний тест на толерантність. Метою тестування є не тільки перевірка людяності та обізнаності, але й поповнення власної скарбнички знань.
За допомогою тесту, вони познайомились із різноманіттям людей, власними лімітами толерантності та дізнались, чи слід розвивати навички людяності.
Пропонуємо і Вам приєднатися до виконання тесту за покликанням/
Вітаємо Лауреатів Гран-Прі Премії СХІІ Міжнародного багатожанрового фестивалю-конкурсу "З Україною в серці!"
"З Україною в серці!"... під такою назвою відбувся Міжнародний конкурс, який оповитий любов’ю, повагою до нашої неньки України.
Учитель образотворчого мистецтва Криничанського ліцею №2 Тимощук Вікторія Вадимівна разом з учнями: Пономаренко Артемом (8-А клас), Грищенко Назаром (6-А клас), Пономаренко Василисою (4-А клас) взяли участь у конкурсі в номінації "Прикладне та образотворче мистецтво". Члени журі високо оцінили роботи наших конкурсантів, присвоївши їм найвищу нагороду цього конкурсу. Діти нагородженні дипломами та медалями, учитель - подякою за високий професіоналізм і компетентність у розвитку талантів наших дітей і молоді.
"Кожна дитина - творча особистість. Обдарована дитина – це дитина, що виділяється яскравими, очевидними, іноді видатними досягненнями. Спільними зусиллями створюємо всі умови для розвитку талантів наших дітей. Наші діти неймовірно ТАЛАНОВИТІ!" - вважає Вікторія Вадимівна.
Від щирого серця бажаємо подальших успіхів та творчих досягнень!
Організатором конкурсу є Центр освітніх інновацій та творчості “ГАРМОНІЯ”.
Всесвітній день ментального здоров’я
День ментального здоров’я у світі та в Україні відзначається щороку 10 жовтня. Свято покликане звернути увагу на проблеми, пов’язані з психічним станом людини, та для підтримки людей з подібними захворюваннями. Основна мета цього святкування – скоротити поширеність захворювань, пов’язаних з психічними розладами: депресивні стани, фобії, розлади особистості, порушення свідомості тощо.
Окрім того, Всесвітній день ментального здоров’я спрямований на підтримку людей, які не страждають на серйозні відхилення з боку психіки, проте переживають скрутні часи та потребують сили волі й характеру, які б допомогли їм впоратися з будь-якими життєвими труднощами.
У Криничанському ліцеї №2 проведено ряд тематичниз заходів: години спілкування, психологічні вправи на створення психологічного комфорту дитини: "Подаруй посмішку", "Мій настрій", "Компліменти", а також вправи на підтримку особистості учня: "Я - унікальна особистість", "Поза лідера", відеовправа "Долоньки". Проведення діагностичного обстеження визначили стан психологічного оівня стресостійкості учасників навчально-виховного процесу. Діти отримали корисну, цікаву та пізнавальну інформацію та поради щодо уникнення стресу, виконали вправи "Струси із себе стрес", "Як допомогти іншим подолати стрес", "Як не слід боротися зі стресом" та "Куди звернутися у разі тривожності та дизкомфорту". На закінчення заходу діти побажали один одному бути здоровими та стійкими до різних видів стресу. Тож і ми приєднуємось до дитячих побажань. Нехай ніщо не виводить Вас із рівноваги, нехай ніхто не зможе вплинути на Ваш стан душевного спокою, нехай кожен день несе з собою тільки позитивні емоції і радість, нехай життя буде сповнене яскравих і щасливих миттєвостей.
29 вересня 2023 року в Україні проводиться День пам'яті жертв Бабиного Яру. У цей день згадують 83-річницю наймасовішого розстрілу в урочищі, який був проведений нацистами 29-30 вересня 1941 року. У радянський повоєнний час Голокост замовчувався, а розстріли в Бабиному Яру комуністами представлялися як вбивства радянських громадян.
Україна зараз переживає страшну російську агресію, знищення цивільної інфраструктури та загибель тисяч людей, а український народ щодня бачить руйнівні наслідки поширення тоталітарної та імперської ідеології , систематичного порушення загальновизнаних принципів та норм міжнародного права.
У Криничанському ліцеї №2 до Дня вшанування пам'яті жертв Бабиного Яру відбулися освітні, інформаційні, тематичні заходи з учнівською молоддю:
28.09.2024р – проведення виховних годин, годин спілкування:
перегляд документального фільму «Бабин Яр: у пошуках пам'яті»; година пам'яті «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії", перегляд презентації "Пам’яті жертв Бабиного Яру", "День пам’яті трагедії Бабиного Яру" із обговоренням злочинів проти людства під час війни, спільної трагедії єврейського та українського народу; відеоконференція "У Бабиному Яру палають сотні свіч". Усі заходи супроводжувалися хвилиною мовчання. Пам’ятаємо. Не забуваємо.
У Криничанському ліцеї №2 пройшли тематичні заходи: бесіди, флешмоб «Хай буде мир на Землі», інтерактивні ігри, конкурси, перегляд тематичних відео та презентацій, листівки-розфарбовки із завданнями, виготовлення голуба Миру та інш.
Традиційно у вересні в Криничанському ліцеї №2 з нагоди Дня фізичної культури та спорту, з
метою популяризації спорту й утвердження здорового способу життя проводяться Олімпійський
урок та Олімпійський тиждень, цього року під загальним гаслом «Разом до ПЕРЕМОГИ!».
Олімпійський урок — це особливий захід, який дає можливість не лише популяризувати
спорт, а й виховувати дітей на олімпійських цінностях, виховувати нашу націю. Особливо це важливо
в умовах війни. Цікавий, захоплюючий, емоційний, пізнавальний урок пройшов у 10-му класі
(кл.керівник Юрченко С.О). Діти запалили свої Олімпійські вогники та вирушили у подорож до Країни
Спортивної. Вони здолали перешкоди, які їм траплялись на шляху: відновили інформацію про
Олімпійські ігри, розшифровували дешифратор, філворд, проходили лабіринт, де згадували риси
характеру спортсменів, згадували спортсменів цьогорічної Олімпіади та Параолімпійських ігор,
розгадували вікторину та створювали дерево олімпійських цінностей. За кожне випробування
команди отримували букви, з яких потрібно було скласти слово «ПЕРЕМОГА». Усі команди
справились із завданнями. Переміг спортивний дух змагальних інтересів.
Варто зазначити, що упродовж Олімпійського тижня вчителі фізичної культури знайомили
дітей з історією та традиціями Олімпійських ігор, олімпійськими видами спорту. Також під час заходів
проводять спортивні ігри, змагання. На уроках впроваджені фізкультхвилинки. Усі учасники
навчального процесу могли проявити себе через різні види конкурсів: малюнок, фото, написання
власних літературних творів, флешмоб, створення збірок малих літературних жанрів про спорт та інш.
Гарний настрій отримали всі учасники Олімпійського уроку – свята миру, спорту та єднання
навколо олімпійських ідеалів і цінностей.
Його учасникам зичимо фізичного здоров’я й краси, спортивних та життєвих перемог, успіхів у
навчанні та всіх звершеннях!
Україна переможе!
Найсвітліша дорога в світі-
Це дорога до знань,до школи.
Пам’ятайте ,любі діти,
Не забудьте цього ніколи.
Ось і промайнуло літо! І знову двері нашого ліцею радісно відкрились для
наших вихованців. Перший дзвоник - це завжди хвилююча подія, особливо для
наймолодших учнів — першокласників. Цього року для 17- ти першокласників, які
переступили поріг нашого ліцею, розпочнеться цікаве шкільне життя, перший
навчальний рік, перший дзвоник, перший урок, перша вчителька, перша оцінка на
шляху до Країни Знань.
Після урочистої лінійки першокласники пройшли своє перше випробовування на
стійкість, кмітливість, дружбу, патріотичність. Для них була організована захоплююча
квест – гра «Разом до Перемоги!» із завданнями якої діти впоралися на «відмінно»
та зібрали потрібну кількість смайликів за правильні виконані завдання.
Для одинадцятикласників цей навчальний рік буде останнім і вирішальним, він
прокладе межу між дитинством і дорослим життям.
У черговий раз ліцей гостинно відчинив для учнів свої двері і запросив у просторі і
затишні класи, щоб набиралися мудрості і знань, щоб наповнювали своє серце
любов’ю і добротою, щоб вчилися долати труднощі і впевнено крокувати до своєї
мети.
Тож побажаємо їм успіхів і щасливої дороги у новому переможному навчальному
році!
Новий звіт британської організації Internet Watch Foundation повідомляє, що 92% матеріалів про сексуальне насильство над дітьми, який минулого року видалили з просторів інтернету, було зроблено самими дітьми. У деяких випадках злочинці шантажують дітей, обманюють або вимагають створювати та розповсюджувати сексуальні зображення або відео самих себе. Іноді діти ведуть пряму трансляцію або спілкуються по відеозв’язку й можуть не знати, що їх записують. Дітей не можна звинувачувати, коли їх обманом змусили зафіксувати власне насильство, адже вони не знають, що новий “друг” насправді є дорослим злочинцем і таємно робить запис.
На таких зображеннях і відео здебільшого зображені дівчата, віком від 11 до 13 років, у їхніх спальнях чи ванних кімнатах вдома. Під час карантину в усьому світі та з початком повномасштабного вторгнення в Україні кількість таких зображень значно зросла.
Чому діти діляться оголеними фото та відео?
Під час одного з опитувань у Британії з’ясувалось, що основні причини: дослідження власної сексуальності, спосіб налагодження відносин з хлопцем/дівчиною та встановлення довіри з кимось. Поки такий контент поширюється за згодою, є довіра та повага, діти не бачать у цьому проблем. Секстинг "нормалізується" дорослими людьми у стосунках, і часто дорослі не бачать у цьому нічого поганого, тому не завжди готові казати дітям про те, що секстинг має негативні наслідки.
Але стосунки між молодими людьми можуть зіпсуватися і хтось може захотіти помститися, або ж поділитися таким контентом з друзями, щоб похизуватися, а ті своєю чергою поширять фото у класі. То ж, чи є таке поширення контенту законним? Ні.
Чи є законним перегляд та поширення такого контенту?
Перегляд, придбання, зберігання, переміщення, розповсюдження є забороненим, як і виготовлення та збут. Ці дії, згідно з Кримінальним кодексом України, Стаття 301-1, караються законом у виді позбавлення волі від 8 до 12 років для людей, віком від 16 років.
До осіб від 11 до 16 років застосовуються примусові заходи виховного характеру, відповідно до статті 498 Кримінально-процесуального кодексу України. Разом із тим батьки такої дитини нестимуть адміністративну та цивільну відповідальність, зокрема у порядку відшкодування моральної та матеріальної шкоди.
Саме тому важливо розмовляти з дітьми на тему онлайн-ризиків, пояснювати, що не тільки створення контенту, ай перегляд та поширення його караються законом. Нагадайте, як діяти в таких ситуаціях і куди звертатися за допомогою. https://www.iwf.org.uk/annual-report-2023/
Сьогодні, 4 червня, у нашого майбутнього знов подія.
І це, на жаль, не свято.... Сьогодні - День вшанування пам"яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України. Сьогодні ми вшановуємо пам'ять дітей України, які загинули від рук, куль, розірваних ракет та бомб ворога.
Діти нашого ліцею взяли участь у проведенні заходу, а також допомогли посадити дерево пам'яті та повісили на деревах парку ангелочків - символ добра, любові і захисту.
Сьогодні (1 червня) для дітлахів Криничанщини було проведено гарне свято з нагоди Дня захисту дітей.
В парку Шевченка відбулася яскрава святкова програма виступу дитячих колективів та ігрових локацій, де дітки могли розвивати свої таланти і весело провести свій час. У проведенні свята взяли участь і діти Криничанського ліцею №2.
Концертну програму подарували учасники хореографічного колективу «Дзвіночок», зразкового аматорського вокального ансамблю «Веселі нотки» Центрального Будинку культури філія "Світлогірського СБК" , вихованці КЗ ,,Криничанської мистецької школи", філія Аулівської мистецької школи.
З вітальним словом звернувся Криничанський селищний голова Юрій Балюк. Діти, які упродовж року займали призові місця у Всеукраїнських та обласних конкурсах, фестивалях, змаганнях були нагороджені подяками селищного голови та цінними подарунками.
Ключовим моментом свята стали сині та жовті кульки, які були випущені в безкрає небо на честь вшанування пам'яті дітей, що загинули під час війни з рф.
На завершення свята всі діти отримали морозиво.
Бажаємо миру, хай діти завжди залишаються щасливими та усміхненими!
Урочиста лінійка до Свята останнього дзвоника відшуміла і у Криничанському ліцеї № 2. Вона була «лаконічною» і за бажанням 11-класників, традиційною: лунали слова привітання від директора школи Тетяни Сербін, слова подяки школі та вчителям від випускників. Особливо зворушливим був виступ 11 - класників. Разом із класним керівником Мирославою Коломійчук діти взяли участь у яскравому, захоплючому флешмобі. А далі – пролунав такий зворушливий, довгоочікуваний останній дзвінок. А над шкільним подвір’ям пролунало гучне, стоголосе «Ура! Канікули!» - завершився ще один навчальний рік.
Вишиванка є символом краси, здоров'я і щасливої долі. Її вважають оберегом української нації. Вишита сорочка символізує сімейні цінності – пам'ять роду, вірність і любов. Сьогодні День вишиванки не національне свято, а всесвітнє.
У Криничанському ліцеї №2 проведені тематичні виховні заходи, флешмоб "Одягни вишиванку"
День вишиванки – свято, покликане сприяти єдності й процвітанню українського народу.
11-13 травня 2024 р. у Польщі, м. Щецин пройшли чемпіонат світу з карате годзю-рю та відкритий чемпіонат Польщі із спортивного карате, ката і кобудо. Криничанські спортсмени із СК «Фортуна» повертаються додому із цілою торбою нагород різного гатунку. Вітаємо усіх переможців та учасників змагань! Щире вітання учню нашого ліцею Крамарю Владиславу та його тренеру - учителю фізичної культури Савченку Андрію Павловичу з перемогою! Так тримати! Молодці!
9 травня Україна вперше разом з ЄС відзначає на державному рівні День Європи. В цей день ми згадуємо про історію європейської інтеграції та, як народи, що свого часу ворогували, зуміли об’єднатися заради спільного майбутнього. Українці вже довели власною боротьбою проти російських окупантів свою європейську ідентичність. І те, що сьогодні ми вперше святкуємо День Європи разом з ЄС, дуже важливо.
У КРИНИЧАНСЬКОМУ ЛІЦЕЇ №2 проведені тематичні виховні години, на яких здобувачі освіти ознайомились із історією свята та його символікою, здійснили віртуальну екскурсію до країн Європи, вшанували пам’ять Роберта Шумана, долучились до конкурсу у формі онлайн вікторини “Мандрівка Європою”, організованої Комунальним закладом позашкільної освіти “Центр позашкільної освіти” Дніпропетровської обласної ради”.
Діти усвідомили, що Ми є частиною родини європейських держав зі спільними цінностями та прагненнями, а Збройні Сили України міцно стоять на захисті всієї Вільної Європи.
Наш шлях повернення до родини країн Євросоюзу — це незворотний шлях, Європейський Союз своїми діями підтверджує — майбутнє України — в ЄС. Дедалі більше ми інтегруємось в європейський простір, адаптуємо національне законодавство до відповідного європейського, впроваджуємо норми та стандарти ЄС. А отже прагнемо також якнайшвидше повернутись назад в європейську родину, реінтегруватись у культурний та ціннісний вимір Євросоюзу.
— День Європи набуває особливого значення, адже для українців він є, зокрема, символом боротьби за свободу та європейське майбутнє, де в основі політик — добробут та права кожного громадянина.
"Коли ми пам’ятаємо, ми непереможні!"
Минулого року Верховна Рада України Законом «Про День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» встановила 8 травня як День пам’яті та перемоги – єдину дату, коли Україна відзначає перемогу над нацизмом та вшановує пам ʼять загиблих у Другій світовій війні.
Гасло європейської моделі пам’яті – «Ніколи знову». Йдеться передусім про пам'ять і вшанування, а не святкові паради, адже війна — це не лише танки, гармати і видовищні бої. Війна — це людські страждання й жертви: це не лише солдати, а й військовополонені, остарбайтери, підпільники, діти війни, цивільні, які постраждали від окупації і бойових дій, що прокотилися через міста і села.
На жаль, росія пропагує «можемо повторити», тому й маємо ми, українці, тисячі загиблих, зруйновані міста, окуповані території… Наша боротьба триває щоденно від 2014 року, і ми неодмінно переможемо, бо захищаємо рідну землю, боронимо своє право вільно обирати майбутнє. Для нас це війна за свободу, цивілізованість, демократію та європейські цінності проти імперських амбіцій підступного агресивного сусіда-злочинця. Міць наших Збройних сил є запорукою існування держави та збереження прав людини.
Найважливішим підсумком війни має бути не культ перемоги, а вміння цінувати мир, категорично і безкомпромісно захищати його всіма розумними засобами. Наша пам’ять є запобіжником від того, щоб подібні лиха ніколи не повторювалися. Саме тому ми обираємо європейську відповідальну модель пам’яті під гаслом “Ніколи знову”.
Червоний мак - символ пам'яті жертв війни.
З нагоди відзначення Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Криничанському ліцеї №2 проведені виховні години під загальною назвою: "Пам’ять єднає покоління", флешмоб малюнків на тему "Ніколи знову!", вікторини, тощо. Упродовж тижня працювала книжкова виставка: "Тої слави повік не забудем".
При проведені виховних годин були використані матеріали Інституту національної пам’яті України.
04 травня 2024 року відзначають Міжнародний день протидії булінгу (День боротьби з цькуванням), день, коли весь світ об’єднується, щоб протистояти булінгу в школах, на дитячих майданчиках та в соціальних мережах.
Протягом року є кілька днів, присвячених цьому руху. Це особливі дні, які привертають увагу і допомагають зупинити цькування, а також заступитися за тих, хто наразі зазнає насильства.
Напередодні цього дня в Криничанському ліцеї №2 проведено інформхвилинки: «Що робити, коли тебе ображають?», виховні годинина тему:» Булінг. Види будінгу, його наслідки», «Адміністративна відповідальніть за вчинення насильства», бесіди: «Не цькуй!», перегляд тематичних відео- та мультфільмів, засідання круглого столу, на яких було підкреслено життєву важливість протидіяти булінгу.
Нагадали про те, що ми повинні бути пліч-о-пліч з тими, хто зазнає знущань – незалежно від їхнього віку, раси, статі чи віросповідання. Лише в єдності поглядів та спільних антибулінгових заходах можна запобігти знущенням та захистити невід’ємні права дітей.
26 квітня 2024 року виповнюється 38 років з дня найстрашнішої за наслідками катастрофи минулого тисячоліття – Чорнобильської трагедії. Чотири букви – ЧАЕС – стали символом трагедії, яка торкнулася мільйонів людей, накрила їх крилом безжалісної радіації.
Щороку в цей день ми згадуємо події тієї страшної ночі, намагаємося зрозуміти причини трагедії, вшановуємо подвиг ліквідаторів, які ціною власного життя врятували світ від ядерної катастрофи. Сьогоднішня виховна година присвячена саме Чорнобилю, тогочасному і сьогоднішньому.
Серед проведених заходів у Криничанському ліцеї №2 слід назвати години спілкування, бесіди, перегляд відеофільмів для 1-4 класів: "Ймення зорі Чорнобиль", «Чорнобиль: гіркий спомин і вічний біль», "Дзвони Чорнобиля", "День Чорнобильської трагедії", "Чорнобиль в серці України, а біль його по всій землі", ''Відлуння через роки ''.
Відбулися відео-презентації, інформаційні години для учнів 5-11 класів: "Чорнобиль. Трагедія.. Біль...Пам'ять...", "Гірчить Чорнобиль крізь роки", "Весни обірване суцвіття", «Чорнобиль – наш довічний біль», "Урок пам'яті Чорнобиля. Доля перших 10 пожежників ЧАЕС" та інші. При проведені виховних годин були використані матеріали інституту національної пам’яті чорнобильської трагедії України. Старшокласники ознайомились із тематичною виставкою літератури, організованою бібліотекарем ліцею В.Ф. Дятловою.
Хоч минуло 38 років з того трагічного дня, наслідки Чорнобильської трагедії відчуваються сьогодні. Доля нашої днини після Чорнобильської катастрофи сумна і нелегка, але все дається в порівнянні. Сьогоднішні події показали, що потрібно знаходити альтернативні види енергії. Ми, нинішнє покоління, повинні робити все можливе, щоб зберегти своє життя і життя майбутніх поколінь: дбати про чистоту землі, насаджувати дерева, прикрашати землю квітами, травами, не забруднювати ріки, ставки та джерела.
19 квітня - Всеукраїнський день довкілля
У світі існує безліч квітучих рослин, які вражають своєю красою . Яскравий квітник – найкраща прикраса будь-якої території. На нашій клумбі «Барвистий світ» ростуть різні квіти, кущі та дерева. Усі вони гарні, дивовижні й величні. Тільки зійде сніг – а вже квітнуть первоцвіти. Потім милують око тюльпани, нарциси. На зміну їм поспішають півонії. Окрасою клумби є троянди . У нас їх – 50. І посадили ми їх навесні 2022 року. Ця Алея троянд – символ нашої незламності, символ віри в перемогу. А поряд – красуні туї Тедді. Це Алея випускників 2023року.
19 квітня Криничанський ліцей №2 долучився до відзначення Всеукраїнського дня довкілля. Сьогодні на нашому подвір’ї висаджено Алею гібіскусів. Нехай наш квітник милує око, радує серце, тішить душу кожного жителя громади. Дякую всім причетним до створення цієї краси, благоустрою території закладу.